Velikokrat pademo v dilemo, katero napo izbrati: vgradno, samostoječo, izvlečno ali mogoče otočno. Izbor vgradne nape omogoča izčiščene linije in praktičnost vzdrževanja oz. čiščenja. Omarica sama nape omogoča tudi nekaj shranjevalnih površin. Vgradne nape običajno projektiramo predvsem pri moderno ali minimalistično oblikovanih kuhinjah. Po drugi strani pa nevgradne nape s svojimi domiselnimi in dovršenimi oblikami pripomorejo k popestritvi samega izgleda kuhinje.
Tistim, ki je všeč izčiščen in poenoten izgled so vgradne nape prava izbira. Postavitev kuhališča in s tem tudi nape je najbolj idealna ob steni, saj na takšen način vonjave, ki se sproščajo ob kuhanju ostanejo bolje ujete med steno in napinim filtrom, ki jih posesa. Čeprav je umestitev kuhališč na kuhinjskem otočku “fensi” izbira se morate zavedati, da kuhinjska napa ne bo naredila čudeža in vonjave kuhanja se bistveno hitreje razpršijo po prostoru.
Obstajajo pa tudi izvlečne nape, ki so „skrite“ v kuhinjskem pultu. Čeprav proizvajalci tovrstnih nap ponujajo odlične rešitve, te nape ne morejo konkurirati klasičnim stropnim napam. Torej za vse tiste, ki radi kuhate in kuhinje nimate samo za lepo videt, postavite kuhalno ploščo in napo ob steno ter izberite dovolj močno napo. Pri vsem skupaj pa je za konec pomemben še en detajl in to je oddušna cev. Le-ta mora biti premera vsaj 20 cm, sicer še tako vrhunska in zmogljiva napa ne bo zagotavljala svojega potenciala.